A-laget Div 1 Norra Svealand

Lördag 9 september               VIK A – Glam F                            6 – 14 

Lördag 16 september              VIK A – Sandvikens AIK          5 – 15

Lördag 23 september              Gävle KK  – VIK A                     14 – 6 (Gävle)

Lördag 23 september              Rättvik – VIK A                           8 – 12  (Rättvik)

Söndag 15 oktober                   VIK A – Uppsala BC 90            8 – 12

Lördag 21 oktober                    VIK A – Taifun                           13- 7 (6855 Klubbrekord)

Lördag 28 oktober                   VIK A – Bålsta                            8 – 11

Söndag 19 november               VIK A – Hammarby                10 – 10

Lördag 25 november              Tureberg – VIK A                     10 – 10         (Sollentuna)

Lördag 25 november              Sollentuna – VIK A                   9 – 11            (Sollentuna)

Lördag 2 december                 Falu BK – VIK A                         9 – 11             (Falun)

Lördag 2 december                 Domnarvet – VIK A                 12 – 8              (Borlänge Maserhallen)

Söndag 14 januari                    VIK A – Wåxnäs                        12 – 8

Söndag 21 januari                     VIK A – Tureberg                     6 – 14

Lördag 10 februari                    Bålsta – VIK A                          17 – 3             ( Bålsta)

Lördag 17 februari                     VIK A – Trol                              7 – 13

Söndag 11 mars                           VIK A – Sollentuna               12 – 8

Lördag 17 mars                           Enjoy – VIK A                           5 – 15    (Sundsvall Birsta)

Lördag 17 mars                           Klossen – VIK A                       16 – 4     (Söderhamn)

Lördag 7 april                              Uppsala BC 90 – VIK A             10 – 10  (Uppsala Fyrishov)

Lördag 7 april                               Sandvikens AIK – VIK A          17 – 3       ( Sandviken)

Lördag 14 april                              VIK A – Kasi                                 11 – 9

Lördag 28 april 10.00                  VIK A – Warpen   12 – 8; 11 – 4 (kvalmatch, Maserhallen i Borlänge)

 Lörd eller sönd 5-6 maj              VIK – Hammarby 12 – 8, 5 – 15, 1 – 4 ( kvalmatch; förlust för VIK; Högdalen)

 

F-laget div 3 Östra Svealand

Söndag 10 september       VIK F – Stånga F                      6 – 13

Lördag 16 september        BK Joar – VIK F                      7 – 13 (Enköping)

Lördag 16 september        Team Södertälje F – VIK F   2 – 18 (Södertälje)

Lördag 23 september        VIK F – Älvsjöhook                 8 – 12

Söndag 15 oktober              VIK F – Pocket Club               7 – 13

Lördag 21 oktober              Kings Pin – VIK F                  15 – 5 ( Jakobsberg)

Lördag 21 oktober              Rudbeck – VIK F                    12 – 8 (Sollentuna)

Söndag 29 oktober             VIK F – Team X Bowlers      12 – 8

Söndag 19 november          VIK F – Rederiet                     11 – 9 

Lördag 25 november          VIK F – BK Joar                      11 – 9

Lördag 2 december             NBC Gullmarsplan F – VIK F   6 – 14 (Gullmarsplan)

Lördag 2 december             IFK Stockholm – VIK F        7 – 13       (Gullmarsplan)

Lördag 13 januari                VIK F – Hellas                         17 – 3

Lördag 20 januari                VIK F – Team Södertälje F  14 – 6

Lördag 10 februari               Team X Bowlers – VIK F        17 – 3  (Kungsholmen)

Lördag 17 februari                Kross – VIK F                             18 – 2  (Sundbyberg)

Lördag 17 februari                Hagalund – VIK F                     12 – 8   (Sundbyberg)

Lördag 10 mars                    VIK F – DN/Expressen              5 – 15

Lördag 17 mars                     VIK F – Concordia                    16 – 4

Lördag 7 april                        Pocket Club – VIK F                   11 – 9 (Gullmarsplan)

Lördag 7 april                         DN/Expressen – VIK F              10 – 10 (Gullmarsplan)

Söndag 15 april                      VIK F – Sundbyberg F        8 – 12

 

 B-laget Stockholmsligan klass 11

Söndag 3 september                AIK DC – VIK B                 11 – 9    (Bowlorama)

Söndag 10 september              VIK B – Aftonbladet B     7 – 13

Söndag 17 september               Cobbers C  – VIK B           5 – 15 (Uppsala)

Söndag 24 september              VIK B – Uppsala BC 90 B   8 – 12

Söndag 1 oktober                      VIK B – MP C                          17 – 3

Söndag 15 oktober                   Ax B – VIK B                            8 – 11 (Sollentuna)

Söndag 22 oktober                   VIK B – JBS B                         7 – 13

Söndag 29 oktober                  Allmänna BK – VIK B            9  – 11  (Upplands Väsby)

Söndag 19 november              Alfa Runby – VIK B               6 – 12    (Upplands Väsby)

Söndag 26 november              VIK B – Makkabi                  11 – 9

Söndag 3 december                 Vendelsö B  – VIK B            8 – 12     (Brandbergen)

Söndag 10 december               VIK B – Ax B                           9 – 10 

Söndag 21 januari                     Makkabi – VIK B                   8 – 11  (Brännkyrka)

Söndag 28 januari                     VIK B – Alfa Runby            13 – 7

lördag 3 februari                        VIK B – Vendelsö B             13 – 7

Söndag 11 februari                    VIK B – Allmänna BK          9 – 9

Söndag 18 februari                   JBS B  – VIK B                          9 – 11     (Rinkeby)

Söndag 11 mars                          MP C – VIK B                           11 – 9   (Birka)

Söndag 18 mars                         Uppsala BC B – VIK B          5 – 14  Uppsala Fyrishov

Söndag 8 april                             VIK B – Cobbers C               17 – 3

Söndag 15 april                           Aftonbladet B – VIK B         10 -10 (Högdalen)

Söndag 22 april                          VIK B – AIK DC                      17 – 3