A-laget div 2 Östra Svealand

Nästa match: Säsongen är färdigspelad. Värtan vann sin serie och flyttas upp till div 1.

Värtan A – Träff 8 – 12 (10 sept)

Värtan A – DN/Expressen 10 – 10 (17 sept)

Fredrikshof – Värtan A 20 – 0 (25 sept)

AIK F2 – Värtan A 11- 9 (25 sept)

Värtan A – Aftonbladet 12 – 7 (15 okt)

Värtan A – Bajen Fans 11 – 9 (22 okt)

Pin Club – Värtan 11 – 9 (29 okt)

Täby – Värtan A 6 – 14 (19 nov)

Runan – Värtan A 8 – 12 (19 nov)

DN/Expressen – Värtan A 8 – 11 (26 nov)

NBC Gullmarsplan F – Värtan A 6 – 14 (26 nov)

Värtan A – Älvsjöhook 13 – 7 (15 jan)

Värtan – Raa 13-7 (21 jan)

Stureby F2 – Värtan A 5 – 15 (29 jan)

Aftonbladet – Värtan A 11 – 9 (29 jan)

Värtan A – Pin Club 15 – 4 (18 feb)

Värtan A – Åkeshov 13 – 7 (26 feb)  Jesper Bergwall slog 300 p i andra serien

Värtan A – Stureby 9 – 11 (4 mars)

Värtan A – Hammarby F1 8 – 12 (1 april)

Värtan A – NBC F 15 – 5 (8 april)

Sigma F – Värtan A 16 – 4 (22 april)

Märsta – Värtan A 5 – 14 (22 april)

F-laget div 3 Östra Svealand

Nästa match:  Säsongen är färdigspelad

Värtan F – Split Happens 13 – 6 (10 sept)

Värtan F – Norrtälje 13 – 6 (17 sept)

Concordia – Värtan F 3 – 17(24 sept)

Dax – Värtan F 9 – 11 (24 sept)

Värtan F – Ankaret F 15 – 5(15 okt)

Team Telge – Värtan F 12 – 8 (22 okt)

Stallis F – Värtan F 12 – 8 (22 okt)

Värtan F – Team X Bowlers 10 – 10 (29 okt)

Värtan F – Pocket Club 11 – 9 (19 nov)

Täby F – Värtan F 6 – 14 (26 nov)

Ankaret F – Värtan F 11 – 7 (26 nov)

Värtan F – Kross 10 – 9 (14 jan)

Rederiet – Värtan F 12 – 8 (22 jan)

Rosen – Värtan F 11 – 9 (22 jan)

Värtan F – Rullarna 8 – 12 (28 jan)

Team X Bowlers – Värtan F 10- 10 (18 feb)

Värtan F – Hagalund 18 – 2 (25 feb)

Värtan F – Täby F 9 – 11 (4 mars)

Värtan F – Hellas 8 – 12 (1 april)

Rullarna – Värtan F 12 – 8 (8 april)

Norrtälje – Värtan F 8 – 12 (8 april)

Värtan F – IFK Stockholm 17 – 2 (22 april)

B-laget Stockholmsligan klass 12

Nästa match: Alfa Runby – Värtan B (Upplands Väsby 30 april  11.40)

Eva C – Värtan B 8 – 12 (11 sept)

Värtan B – Djurgården D  15 – 4 (18 sept)

Värtan B – Scott B 19 – 1 (25 sept)

Trol B – Värtan B (5 – 15 (16 okt)

Ene B – Värtan B 9 – 11 (23 okt)

Värtan B – Alfa Runby 17 – 3 (30 okt)

Hagalund B – Värtan B 6 – 14 (20 nov)

Värtan B – Ene B 16 – 3 (4 dec)

Värtan B – Scoop 15 – 5 (15 jan)

Scoop – Värtan B 9 – 11 (22 jan)

Värtan B – Hagalund B 16 – 4 (19 febr)

Värtan B – Trol B 10 – 9 (12 mars)

Scott – Värtan B 2 -18 (2 april)

Djurgården D – Värtan B 3 – 16 (9 april)

Värtan B -Eva C 17 – 3 (23 april)